Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
21 Ridge Street
Orange, NJ 07050
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 1998
Property Information
Block2301
Lot32
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityOrange City Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$150,000
23%
Improvement Value:$490,000
77%
Total Assessment$640,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.