Skip to content

543 Thomas Blvd

Orange, NJ 07050

Public Property

Last Sale Price
$18,500
Last Sale Date
May 15, 2029

Property Information

Block501
Lot3
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityOrange City Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionCOUNTY BLDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,000
26%
Improvement Value:$1,440,000
74%
Total Assessment$1,940,000

Sale
$18,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Sale

Sale
$18,500

To: