Skip to content

236 Watchung Avenue(Unit X)West Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Mar 10, 2016

Property Information

Block119
Lot21
QualifierX
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0045

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,400
33%
Improvement Value:$218,000
67%
Total Assessment$323,400

Sale
$0