Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
St. Cloud Ave RearWest Orange, NJ 07052
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 1994
Property Information
Block168
Lot22
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0106
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage3.82
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$381,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$381,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,043 | +1.9% |
| 2024 | $9,858 | +5.6% |
| 2023 | $9,335 | +1.6% |
| 2022 | $9,185 | +3.0% |
Property History
No events match the selected filters.