Skip to content

Tompkins Street(Block 6 Lot 32)West Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Nov 13, 2002

Property Information

Block6
Lot32
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0021

Building Details

Building Class10
DescriptionMASTER CARD
Dwellings0

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$1,872+5.3%
2006$1,777+6.3%
2005$1,672+8.2%
2004$1,545+6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$24,000
DeedBook 5948, Page 73

Property Sale

Sale
$24,000
DeedBook 5555, Page 910