Skip to content

35 Tompkins StreetWest Orange, NJ 07052

Built 1915

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block6
Lot45
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0021

Building Details

Building Class10
Description2-2SF/6670/1915
Dwellings0
ZoningR-M
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$350,000
39%
Improvement Value:$549,500
61%
Total Assessment$899,500

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1915