Skip to content

723 Iszard RdWoodbury, NJ 08096

Built 1926

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2021

Property Information

Block118
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,700
20%
Improvement Value:$140,100
80%
Total Assessment$175,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,302+3.3%
2024$6,100+2.2%
2023$5,970+1.6%
2022$5,878+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1926