Skip to content

627 Ward DrWoodbury, NJ 08096

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2002

Property Information

Block119
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,600
22%
Improvement Value:$153,900
78%
Total Assessment$197,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,080+3.3%
2024$6,853+2.2%
2023$6,707+1.2%
2022$6,630+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979