Skip to content

805 Buffalo CtWoodbury, NJ 08096

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block129
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,588
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$954+3.4%
2024$923+2.2%
2023$903+1.2%
2022$893+1.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$90,000
Sq Ft1,588DeedBook 7148, Page 309Recorded3/25/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel