Skip to content

21 Clifford AveWestville, NJ 08093

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2024

Property Information

Block12
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,920
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,200
20%
Improvement Value:$168,700
80%
Total Assessment$210,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,561+3.3%
2024$7,318+2.2%
2023$7,162+1.2%
2022$7,080+1.9%
Property History
Sales3

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$33,500
DeedBook 3686, Page 56

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 3512, Page 201

Property Sale

Sale
$12,000
DeedBook 3190, Page 269