Skip to content

Wills Ave(Block 144 Lot 5)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$9,000
Last Sale Date
Jan 12, 1995

Property Information

Block144
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$62,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,241+3.3%
2024$2,169+2.2%
2023$2,123+1.2%
2022$2,098+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$9,000
DeedBook 2502, Page 116