Skip to content

20 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Feb 15, 2013

Property Information

Block173
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,605
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,200
29%
Improvement Value:$106,600
71%
Total Assessment$149,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,370+3.3%
2024$5,198+2.2%
2023$5,087+1.2%
2022$5,029+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 5048, Page 69

Property Built

Built

Year Built: 1930