Skip to content

45 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1962

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Jul 28, 1989

Property Information

Block174
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,917
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,300
21%
Improvement Value:$215,600
79%
Total Assessment$272,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,283+3.5%
2024$8,970-3.2%
2023$9,268+1.2%
2022$9,161+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 1903, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1962