Skip to content

23 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1970

Last Sale Price
$127,500
Last Sale Date
Sep 29, 2015

Property Information

Block174
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,700
34%
Improvement Value:$86,800
66%
Total Assessment$132,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,750+3.3%
2024$4,598+2.2%
2023$4,500+1.2%
2022$4,448+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$127,500

From:

To:

Sq Ft912DeedBook 5377, Page 194Recorded10/5/2015

Property Sale

Sale
$76,000

From:

To:

Sq Ft912DeedBook 5339, Page 206Recorded7/7/2015

Property Built

Built

Year Built: 1970