Skip to content

Hurffville Rd(Block 212 Lot 2)Woodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Jun 9, 1989

Property Information

Block212
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$627+3.3%
2024$607+2.2%
2023$594+1.2%
2022$587+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1890, Page 176