Skip to content

1201 Hurffville RdWoodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Jun 9, 1989

Property Information

Block212
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description1SCBM
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$249,900
71%
Improvement Value:$103,400
29%
Total Assessment$353,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,666+3.3%
2024$12,260+2.2%
2023$11,998+1.2%
2022$11,860+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1890, Page 176