Skip to content

Kindle AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$122,000
Last Sale Date
Dec 30, 2024

Property Information

Block227
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage538
Acreage0.89

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$624+3.3%
2024$604+2.2%
2023$591+1.2%
2022$584+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$122,000
Sq Ft538DeedBook 7115, Page 30Recorded1/6/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 1502, Page 136