Skip to content

10 Selby AveWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 25, 2024

Property Information

Block230
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage2,210
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,800
20%
Improvement Value:$183,300
80%
Total Assessment$229,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,963+3.4%
2024$7,700+2.3%
2023$7,530+1.2%
2022$7,441+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986