Skip to content

1626 Cunard AveWoodbury, NJ 08096

Built 1911

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 20, 2013

Property Information

Block230
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,056
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
37%
Improvement Value:$54,600
63%
Total Assessment$86,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,112+3.3%
2024$3,012+2.2%
2023$2,948+1.2%
2022$2,914+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1911