Skip to content

413 Tarpy DrWoodbury, NJ 08096

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2018

Property Information

Block233
Lot137
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,344
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,100
19%
Improvement Value:$222,900
81%
Total Assessment$276,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,895+3.3%
2024$9,577+2.2%
2023$9,373+1.2%
2022$9,265+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$351,753
DeedBook 4810, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$600,000
DeedBook 4045, Page 335