Skip to content

639 Fox Run Rd(Unit QFARM)Sewell, NJ 08080

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Oct 17, 1992

Property Information

Block233
Lot18
QualifierQFARM
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$226+6.8%
2024$212+101.1%
2023$105-12.9%
2022$121-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 2257, Page 277