Skip to content

669 Fox Run Rd(Unit QFARM)Sewell, NJ 08080

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Apr 17, 2023

Property Information

Block233
Lot22
QualifierQFARM
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage945
Acreage8.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$73-99.1%
2023$7,934+19596.7%
2022$40-5.9%
2021$43+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$175,000
Sq Ft945DeedBook 6841, Page 176Recorded4/20/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$71,500
DeedBook 4933, Page 73

Property Sale

Sale
$58,000
DeedBook 1542, Page 58