Skip to content

1793 Delsea DrWoodbury, NJ 08096

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2022

Property Information

Block233
Lot40
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
DescriptionFARM BLDGS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,000
98%
Improvement Value:$3,500
2%
Total Assessment$221,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,941+6438.5%
2024$121+2.2%
2023$119+1.2%
2022$118+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$22,620
DeedBook 1429, Page 816