Skip to content

476 Warwick RdWoodbury, NJ 08096

Built 1934

Last Sale Date
May 14, 1987

Property Information

Block233
Lot79
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class47
Description1.5SCB C-P
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,757
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
24%
Improvement Value:$134,600
76%
Total Assessment$176,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,317+3.3%
2024$6,114+2.2%
2023$5,984+1.2%
2022$5,915+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1613, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1934