Skip to content

1950 Bellemore AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block249
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,737
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
23%
Improvement Value:$127,000
77%
Total Assessment$165,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,937+3.3%
2024$5,746+2.2%
2023$5,624+1.2%
2022$5,559+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950