Skip to content

1842 Manhassett AveWoodbury, NJ 08096

Built 1965

Last Sale Date
Jan 4, 2018

Property Information

Block268
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF2G POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
28%
Improvement Value:$133,600
72%
Total Assessment$185,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,654+3.3%
2024$6,440+2.2%
2023$6,303+1.2%
2022$6,231+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965