Skip to content

Good Intent Rd(Block 288 Lot 25)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 13, 2005

Property Information

Block288
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$143+3.0%
2024$139+2.2%
2023$136+1.2%
2022$134+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 3098, Page 337

Property Sale

Sale
$48,179
DeedBook 1719, Page 326