Skip to content

1815 Normandy AveWoodbury, NJ 08096

Built 1969

Last Sale Price
$154,000
Last Sale Date
Jun 15, 2018

Property Information

Block295
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,100
24%
Improvement Value:$149,900
76%
Total Assessment$197,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,062+3.3%
2024$6,836+2.2%
2023$6,690+1.2%
2022$6,613+6.1%
Property History

Property Sale

Sale
$154,000

From:

To:

Sq Ft1,288DeedBook 5902, Page 38Recorded7/9/2018

Property Built

Built

Year Built: 1969