Skip to content

1055 Delsea Dr(Unit X)Westville, NJ 08093

Church/Charitable

Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Apr 6, 2010

Property Information

Block2
Lot9
QualifierX
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description1SCB CHURCH
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage6.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$539,200
31%
Improvement Value:$1,200,000
69%
Total Assessment$1,739,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$220
Property History

Property Sale

Sale
$800,000
DeedBook 4860, Page 119