Skip to content

1021 Delsea DrWestville, NJ 08093

Commercial

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Aug 28, 2008

Property Information

Block2
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$419,300
59%
Improvement Value:$290,700
41%
Total Assessment$710,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,454+3.3%
2024$24,637+2.2%
2023$24,112+1.2%
2022$23,835+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 4622, Page 141

Property Sale

Sale
$537,500
DeedBook 3231, Page 194

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 2776, Page 306