Skip to content

24 Andaloro WayWestville, NJ 08093

Built 1925

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Jun 22, 2018

Property Information

Block30
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,089
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,100
33%
Improvement Value:$99,400
67%
Total Assessment$148,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,324+3.3%
2024$5,153+2.2%
2023$5,043+1.2%
2022$4,985+3.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$135,000

From:

To:

Sq Ft1,089DeedBook 5896, Page 146Recorded6/27/2018

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 2540, Page 316

Property Sale

Sale
$39,000
DeedBook 1507, Page 1086

Property Built

Built

Year Built: 1925