Skip to content

61 Andaloro WayWestville, NJ 08093

Built 1925

Last Sale Price
$133,000
Last Sale Date
Aug 12, 2020

Property Information

Block31
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,081
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
28%
Improvement Value:$88,100
72%
Total Assessment$121,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,363+3.3%
2024$4,223+2.2%
2023$4,133+7.8%
2022$3,835+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$133,000

From:

To:

Sq Ft1,081DeedBook 6326, Page 83Recorded8/19/2020

Property Built

Built

Year Built: 1925