Skip to content

341 Oak AveWoodbury, NJ 08096

Built 1973

Last Sale Date
Aug 10, 1987

Property Information

Block314
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SFS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,790
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
23%
Improvement Value:$124,900
77%
Total Assessment$161,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,536+3.5%
2024$5,351+2.3%
2023$5,231+1.2%
2022$5,168+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1646, Page 268

Property Built

Built

Year Built: 1973