Skip to content

338 First AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$8,500
Last Sale Date
Jan 26, 2023

Property Information

Block328
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$247+3.2%
2024$239+2.2%
2023$234+1.2%
2022$232+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$8,500
DeedBook 6808, Page 338Recorded2/2/2023

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook 4681, Page 176

Property Sale

Sale
$85,500
DeedBook 2427, Page 84