Skip to content

1095 Delsea DrWestville, NJ 08093

Built 1925

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block32
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningTC1
Sq Footage1,892
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,200
15%
Improvement Value:$127,800
85%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,878+3.7%
2024$4,705+2.4%
2023$4,594+1.3%
2022$4,536+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925