Skip to content

Third Ave(Block 349 Lot 1)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$4,000
Last Sale Date
Feb 8, 2017

Property Information

Block349
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$638+3.3%
2024$618+2.2%
2023$604+1.2%
2022$598+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$4,000

From:

To:

DeedBook 5612, Page 293Recorded3/1/2017

Property Sale

Sale
$3,000
DeedBook 1835, Page 27