Skip to content

803 May AveWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$198,000
Last Sale Date
Jun 2, 2008

Property Information

Block364
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
25%
Improvement Value:$110,700
75%
Total Assessment$146,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,259+3.3%
2024$5,090+2.2%
2023$4,982+1.2%
2022$4,925+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$198,000
DeedBook 4547, Page 198

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 3132, Page 299

Property Built

Built

Year Built: 2000