Skip to content

1679 Hurffville RdSewell, NJ 08080

Last Sale Date
Oct 15, 2014

Property Information

Block386
Lot48
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$126,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,531+3.3%
2024$4,386+2.2%
2023$4,293+1.2%
2022$4,243+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0