Skip to content

201 Rodney AveWoodbury, NJ 08096

Built 2012

Last Sale Price
$310,130
Last Sale Date
Jul 25, 2012

Property Information

Block392
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,384
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
17%
Improvement Value:$245,300
83%
Total Assessment$296,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,644+3.3%
2024$10,302+2.2%
2023$10,083+1.2%
2022$9,967+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$310,130
DeedBook 4989, Page 17

Property Built

Built

Year Built: 2012