Skip to content

11 Fleming AveSewell, NJ 08080

Built 1990

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block395
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage828
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
29%
Improvement Value:$85,700
71%
Total Assessment$120,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,327+3.3%
2024$4,188+2.2%
2023$4,099+1.2%
2022$4,052+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1990