Skip to content

1002 Cattell RdWenonah, NJ 08090

Last Sale Date
Oct 2, 2024

Property Information

Block398
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
DescriptionSOCCER COMPLEX
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage50

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,260,000
65%
Improvement Value:$678,700
35%
Total Assessment$1,938,700

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$30,822+16.2%
1995$26,525+2.2%
1994$25,952+6.3%
1993$24,406+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0