Skip to content

1043 Tanyard RdWoodbury, NJ 08096

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 1998

Property Information

Block398
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class12
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.95

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,500
91%
Improvement Value:$5,700
9%
Total Assessment$64,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,302+3.3%
2024$2,228+2.2%
2023$2,180+1.2%
2022$2,155+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940