Skip to content

310 Florence AveWestville, NJ 08093

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2010

Property Information

Block39
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,404
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,000
35%
Improvement Value:$117,700
65%
Total Assessment$180,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,478+3.3%
2024$6,270+2.2%
2023$6,137+1.2%
2022$6,066+1.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$183,000
DeedBook 4232, Page 232

Property Sale

Sale
$99,900
DeedBook 3112, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$9,000
DeedBook 2637, Page 299

Property Sale

Sale
$18,500
DeedBook 1830, Page 93