Skip to content

22 Shady LnWestville, NJ 08093

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Jan 19, 1989

Property Information

Block39
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,900
79%
Improvement Value:$9,800
21%
Total Assessment$46,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,674+3.3%
2024$1,620+2.2%
2023$1,586+1.2%
2022$1,568+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 1829, Page 219