Skip to content

109 Bock AveWenonah, NJ 08090

Built 1989

Last Sale Price
$232,500
Last Sale Date
Mar 29, 2013

Property Information

Block405
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,380
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,100
20%
Improvement Value:$186,500
80%
Total Assessment$232,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,339+3.3%
2024$8,071+2.2%
2023$7,899+1.2%
2022$7,808+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$232,500
DeedBook 5059, Page 122

Property Sale

Sale
$262,000
DeedBook 4034, Page 325

Property Sale

Sale
$127,000
DeedBook 3468, Page 125

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 1838, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 1536, Page 522