Skip to content

115 Bock AveWenonah, NJ 08090

Built 1982

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Aug 2, 1995

Property Information

Block405
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,760
Acreage0.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,000
24%
Improvement Value:$185,300
76%
Total Assessment$242,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,686+3.3%
2024$8,408+2.2%
2023$8,229+1.2%
2022$8,134+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 2563, Page 1

Property Sale

Sale
$108,500
DeedBook 1946, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1982