Skip to content

746 Orchard LnWoodbury, NJ 08096

Built 2014

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2013

Property Information

Block410
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,396
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,600
18%
Improvement Value:$139,300
82%
Total Assessment$169,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,091+3.3%
2024$5,896+2.2%
2023$5,770+1.2%
2022$5,704+1.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$730
DeedBook 2931, Page 168