Skip to content

Blackwood Barnsboro(Block 417 Lot 8)Sewell, NJ 08080

Church/Charitable

Last Sale Price
$254,375
Last Sale Date
Dec 22, 2000

Property Information

Block417
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class---
DescriptionFIELDS- PARKING
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage20.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$314,400
87%
Improvement Value:$47,000
13%
Total Assessment$361,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$11,323-0.3%
2018$11,352+3.2%
2017$11,001+1798.7%
2016$579+10.9%
Property History

Property Sale

Sale
$254,375
DeedBook 3207, Page 277