Skip to content

326 Duff AveWenonah, NJ 08090

Built 1950

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Apr 26, 2013

Property Information

Block424
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description1SCB STABLE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,928
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,800
26%
Improvement Value:$147,300
74%
Total Assessment$199,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,138+3.3%
2024$6,909+2.2%
2023$6,761+1.2%
2022$6,684+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

From:

To:

Sq Ft2,928DeedBook 5135, Page 201Recorded11/12/2013

Property Built

Built

Year Built: 1950