Skip to content

Park Ave(Block 43 Lot 1)Westville, NJ 08093

Vacant Land

Last Sale Price
$2,747,500
Last Sale Date
Jun 21, 2021

Property Information

Block43
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$427+3.4%
2024$413+2.2%
2023$404+1.2%
2022$399+1.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$2,747,500
DeedBook 6509, Page 259Recorded7/14/2021

Property Sale

Sale
$7,000
DeedBook 1670, Page 324